skontaktuj się z nami
Akceptuję

Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.

Pytania i odpowiedzi

Staraliśmy się umieścić poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zachęcamy do lektury:


1. Dlaczego warto wybrać Euro-Czek.pl?

Euro-Czek.pl to marka należąca do CUF Sp. z o.o. Posiada kilkanaście lat doświadczenia w usługach dla Polaków pracujących za granicą. Dzięki temu może zaoferować najniższą cenę za realizację czeków - w najkrótszym czasie. Oferuje realizację czeków skarbowych, wystawianych przez urzędy z Anglii, Irlandii i USA.

2. Skąd wezmę dokumenty, które ułatwią mi zrealizowanie czeku?

Możesz zgłosić się przez formularz umieszczony obok. Wówczas oddzwonimy do Ciebie i wyślemy komplet dokumentów na e-mail lub adres pocztowy, który nam podasz.

Druga możliwość: pobierz dokumenty tutaj: POBIERZ. A następnie wydrukuj je, wypełnij i odeślij do nas wraz z czekiem podpisanym na odwrocie (niebieskim długopisem) oraz wraz z kopią dowodu osobistego.

 3. Jak przebiega realizacja czeku w Euro-Czek.pl?

 • Wystarczy, że zgłosisz się do nas z informacją, że chcesz zrealizować czek. Możesz zgłosić się przez Formularz widoczny obok albo telefonicznie, albo mailowo (dane do kontaktu znajdziesz w zakładce Kontakt). Jeśli zgłosisz się przez Formularz widoczny obok, upewnij się, że wpisałeś poprawne dane kontaktowe.
 • Skontaktuje się z Tobą konsultant z Euro-Czek.pl. Poprosi Cię o wskazanie, czy przekazać Ci niezbędne umowy na adres e-mail czy pocztowy (poprosi o adres pocztowy).
 • Otrzymasz 2 egzemplarze umowy, które należy wypełnić i podpisać. Jeśli będziesz potrzebować pomocy, dzwoń śmiało do Euro-Czek.pl.
 • Wypełnione i podpisane umowy włóż do koperty wraz z: czekiem oraz kopią dowodu osobistego. Czek musi być podpisany przez Ciebie: na odwrocie, wzdłuż krótszego prawego boku, niebieskim długopisem, podpisem takim, jaki masz na dowodzie tożsamości. Doradzamy, byś kopię czeku pozostawił u siebie.
 • Kopertę z zawartością wyślij do nas.
 • Jak tylko otrzymamy Twój czek i umowę, wyślemy do Ciebie specjalny mail z potwierdzeniem.
 • Następnie w ciągu 5 dni oddajemy czek do banku do realizacji. I po maksymalnie 5 następnych dniach wysyłamy Ci Twoje pieniądze.
 • O przelewie pieniędzy otrzymasz informację mailową.

4. Data ważności czeku - kiedy czek jest przeterminowany?

Byśmy mogli zrealizować Twój czek, musi być ważny przez okres przynajmniej 5 kolejnych tygodni. By upewnić się, czy Twój czek jest ważny, sprawdź informacje umieszczone na czeku:

 • "Valid for 6 months", czyli czek jest "ważny przez 6 miesięcy" od daty wystawienia czeku.
 • "Expiry date" , czyli "data ważności" - to jest data, do kiedy czek jest ważny.
 • "Void after", czyli "nieważny po" - do tego dnia czek jest ważny.

Jeśli:

 • chcesz się upewnić, czy Twój czek jest ważny - wejdź w zakładkę Sprawdź czek.
 • masz już nieważny czek - pomożemy Ci go pozyskać na nowo. Wejdź tu: Sprawdź naszą ofertę!

5. Z jakich krajów realizujecie czeki w Euro-Czek.pl?

Realizujemy czeki angielskie, czeki z Irlandii oraz czeki z USA.

6. Jak poprawnie podpisać czek?

 • Czek musi być podpisany takim podpisem, jak na dowodzie tożsamości, którego skan nam załączysz. Pamiętaj, jeśli na dowodzie tożsamości (czyli na dowodzie osobistym lub paszporcie) masz podpis w postaci pełnego nazwiska - nie możesz na czeku podpisać się parafką.
 • UWAGA: jeśli czek masz wystawiony na panieńskie nazwisko, a posiadasz już nowy dowód osobisty z nowym nazwiskiem - jest to wyjątkowa sytuacja. W takim przypadku podpisz się na czeku panieńskim nazwiskiem.
 • Podpis wykonaj koniecznie niebieskim długopisem (długopis nie może być żelowy!).
 • Wybrane czeki mają wyznaczone miejsce do wykonania podpisu. W takim przypadku, złóż podpis w tym miejscu.
 • Jeśli Twój czek nie ma wyznaczonego miejsca na podpis: podpis na czeku musi być wykonany na odwrocie, wzdłuż krótszego prawego boku - patrz na przykład poniżej:

7. Jak szybko zrealizujecie mój czek?

W Euro-Czek.pl mamy 5 dni na złożenie czeku do inkasa banku. Jest to oczywiście liczone od momentu, gdy przyślesz nam czek do realizacji. Po złożeniu czeku do inkasa mamy maksymalnie 5 dni na przekazanie Tobie pieniędzy. Łączny czas realizacji czeku: 8-10 dni roboczych.

 

8. Ile zapłacę za realizację czeku?

Realizując czek z Euro-Czek.pl, ponosisz koszt 39 zł. Koszt ten jest potrącany po realizacji czeku. Pamiętaj, że od stycznia 2013 wprowadziliśmy cenę promocyjną na realizację czeku z USA. Za czek z USA pobieramy opłatę tylko 20 złotych. Regulamin promocji: kliknij tutaj.
 

9. Jak otrzymam pieniądze z czeku?

Dopasujemy się do Twoich potrzeb:

 • pieniądze z czeku otrzymasz na Twoje bankowe konto złotówkowe;
 • lub wyślemy je przekazem pocztowym w złotówkach - jeśli taką opcję wybierzesz.

10. Jaki kurs bankowy jest brany do realizacji czeków?

Czeki skarbowe realizujemy wg kursu sprzedaży walut w banku Alior SA, dla klientów indywidualnych. Liczy się kurs z dnia uznania czeku przez bank. Kurs Alior Banku można sprawdzać na bieżąco na stronie internetowej banku Alior.

11. W tym roku sam pozyskałem czek z moim podatkiem. Ale w przyszłym roku chcę skorzystać z czyjejś pomocy. Pomożecie?

Oczywiście. Pomagamy odzyskać podatek osobom, które pracowały w Anglii, Irlandii lub nawet innych krajach. Z wybranych krajów pozyskujemy też zasiłki dla naszych klientów. Zainteresowanych prosimy zgłosić się przez stronę naszej drugiej marki: CUF - KLIKNIJ TUTAJ (i wypełnij Formularz znajdujący się po prawej stronie).

12. Gdzie bardziej opłaca się realizować czek: w banku czy w EuroCzek.pl?

Niektóre banki w ogóle nie mają usługi realizacji czeków. A jeśli ją mają, usługa jest realizowana na mniej korzystnych warunkach. Porównujemy:

 • Czas realizacji czeku: EuroCzek.pl do 10 dni roboczych   ><   Banki  4-12 tygodni
 • Cena za usługę: EuroCzek.pl opłata stała i jedyna 39 zł   ><   Banki  opłata wstępna 20-80 zł + opłata dodatkowa, procentowa od wartości czeku
 • Formalności: EuroCzek.pl wypełniasz i podpisujesz krótki formularz z umową + załączasz czek i skan dowodu osobistego    ><    Banki  często wymagają założenia konta, na które pieniądze zostaną przekazane, co wiąże się z podpisywaniem długoterminowej umowy oraz może być obciążone także dodatkowymi kosztami za prowadzenie konta i/lub wydanie karty, przekazujesz im czek

13. Rozliczyłem się samodzielnie z podatku. Kiedy mogę spodziewać się czeku?

Czeki skarbowe są wysyłane przez zagraniczny urząd skarbowy, gdy urząd ten zakończy Cię rozliczać z podatku i wyda ostateczną decyzję podatkową. Średni czas rozliczeń podatku: w Anglii 3-4 miesiące (rekordziści rozliczani są w miesiąc), w Irlandii ok. 2 miesiące, w USA 3-4 miesiące. Jeśli Twoja sytuacja podatkowa jest bardziej skomplikowana lub urząd będzie potrzebował dodatkowych informacji - procedura może się przedłużyć.

14. Jak nazywa się urząd skarbowy, z którego otrzymam czek podatkowy?

Urząd skarbowy nazywa się:

 • w Anglii: HM Revenue & Customs - taką nazwę znajdziesz na czeku
 • w Irlandii: The Revenue Commissioners - na czeku widnieje jako Revenue
 • w USA: Revenue Service (IRS) - na czeku widnieją różne nazwy, przykłady czeków z USA możesz obejrzeć w zakładce "Sprawdź czek" na naszej stronie

 

 

Jeżeli masz więcej pytań:

 


Bez żadnych kosztów i zobowiązań.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych. Pełna treść klauzuli
Sprawdź ile pieniędzy Ci się należy
Zrealizowaliśmy już:
12 946 czeków
na łączną kwotę:
29 493 896 zł
Marka Euro-Czek.pl jest własnością CUF Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu, przy ulicy Szelągowskiej 25/2-3, 61-626 Poznań, zarejestrowaną w rejestrze przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe-Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS, KRS 0000303597, NIP: 9721176202, Regon: 300803988, o kapitale zakładowym w wysokości 337 500,00 zł, opłaconym w całości, info@euro-czek.pl